Головна > Все новости > «Живий коридор» та військовий оркестр: в Житомирській області зустріли двох курсантів, загиблих в авіакатастрофі

«Живий коридор» та військовий оркестр: в Житомирській області зустріли двох курсантів, загиблих в авіакатастрофі

В Житомирській області 6 жовтня зустріли, щоб провести в останню путь, двох курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил ім. І. Кожедуба.

Про це повідомив голова ОДА Віталій Бунечко.

«Сьогодні зустріли на рідній землі, щоб провести в останню путь, наших хлопців – курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил ім. І. Кожедуба – Богдана Матвійчука та Дмитра Студінського. Вони разом з іншими курсантами та 7 членами екіпажу стали жертвами страшної авіакатастрофи літака АН-26 на Харківщині. Богдану з Новоград-Волинського було лише 19 років. Він ще зі шкільної парти прагнув стати військовим пілотом. А оскільки наполегливості йому було не позичати, ніхто не здивувався, коли він став курсантом Харківського університету. Дмитру з містечка Озерне був 21 рік. Його привели до лав Повітряних сил романтична любов до неба та мрія стати штурманом. Загибель юнаків – непомірна втрата для батьків та рідних, а також для всієї Житомирщини та України», – написав Віталій Бунечко.

Ввечері 6 жовтня у Новограді-Волинському «живим коридором» зустріли загиблого курсанта Богдана Матвійчука.

Про це повідомила пресслужба Новоград-Волинської міської ради.

«Жахлива трагедія сколихнула нашу країну надвечір 25 вересня. Цей день став чорною сторінкою в її історії. Авіакатастрофа Ан-26 під містом Чугуєвом Харківської області раптово обірвала 26 життів достойних синів України: 7 членів екіпажу та 19 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Для новоград-волинців сумною звісткою стала новина, що серед загиблих – 19-річний курсант, випускник ЗОШ №7, єдина дитина в сім’ї … Богдан Матвійчук. 6 жовтня на в’їзді в місто Новоград-Волинський, біля Меморіалу загиблим воїнам, «живим коридором» керівництво міста, військовослужбовці та місцеві жителі зустріли тіло Богдана. Весь час лив дощ. Це «плакало» небо, у якому він так мріяв літати… Церемонія прощання з Богданом Матвійчуком проходитиме 07 жовтня з 11:30 до 14:00 год. у Будинку офіцерів (вул. Леваневського, 25). Цей день у Новограді-Волинському оголошено Днем жалоби», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський указом від 6 жовтня 2020 року нагородив медалями «За військову службу Україні» загиблих в авіатрощі на Харківщині, в тому числі – двох курсантів з Житомирської області.

Як повідомляв Житомир.info, ввечері 25 вересня 2020 року поблизу міста Чугуїв Харківської області на відстані близько 2 км до військового аеропорту впав літак Ан-26 ЗС України військової частини А 4104 з подальшим загорянням. На борту літака було 27 осіб: 7 членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил імені Кожедуба. Вижив лише один курсант. Серед загиблих курсантів були двоє юнаків з Житомирської області: 19-річний Богдан Матвійчук з Новограда-Волинського та 21-річний Дмитро Студінський з Озерного. 7 жовтня у Житомирській області попрощаються та проведуть в останню путь загиблих курсантів

Житомир.info