Головна > Все новости > Житомирські вчителі порадили, яке шкільне приладдя варто придбати, а на що не слід витрачатися

Житомирські вчителі порадили, яке шкільне приладдя варто придбати, а на що не слід витрачатися

Як зібрати дитину до школи у таких умовах, журналіст Житомир.info дізнавалася у вчительки початкових класів школи №28 Тетяни Супруненко.

Вчителька радить: не скуповувати шкільне приладдя, говорить, можна заощадити на портфелі та пеналі.

«Спілкуючись з батьками по нашій групі, я одразу попередила, що не потрібно великого ажіотажу, скуплювати… Елементарне – зошити, олівчики – потрошку вони купують, більше такого особливого ми не купуємо. Спілкуючись з колегами старшої ланки, скажу, що вони теж рекомендували одразу багато не закуповувати, бо ми не знаємо, яка у нас буде ситуація надалі. Мінімально зошитів, мінімально ручок, також вони рекомендували небагато друкованих зошитів замовляти. Якщо брати середнього учня, у них приблизно 11 предметів, то на кожен предмет по одному зошиту. НУШ у нас, все однакове ми закупили ще у першому класі, і ми досі ним користуємося. Пораджу не купувати дорогих пеналів, які абсолютно не потрібні, вони багато коштують. Можна звичайний боксик купити і швидше ним користуватися і виймати під час уроку олівці, ручки і все приладдя. Звичайно, коли вони обирають портфель, бажано, ортопедичний, але не потрібно яскравих і важких – маленький, невеликий портфель», – говорить вчитель початкових класів школи №28 Тетяна Супруненко.

Також у школі нагадують, що не обов’язково купувати традиційну шкільну форму.

«Ми завжди говоримо батькам, щоб передивилися форму з минулого року, але, звичайно, дотримуватися ділового стилю. Цей діловий стиль має бути комфортним для дитини, не обов’язково це має бути піджак. Наразі я нічого не казала батькам щодо форми, вони знають, що у нас діловий стиль, і я сподіваюся, вони залишили ту форму, що була минулого року», – сказала Тетяна Супруненко.

До стандартного набору школяра цього року входять засоби індивідуального захисту, зазначають у навчальному закладі.

«Ми особисто рекомендували, щоб у кожного була своя маска, не обов’язково купувати, можна власноруч виготовити. У нас у класі є відро спеціальне для використаних масок. Попросили, щоб кожен мав із собою пляшку з водою, серветки та антисептик», – каже Тетяна Супруненко.

Мама двох учнів школи №28 розповіла, як готує дітей до школи, зважаючи на ситуацію з коронавірусом. Жінка зазначила, що наразі придбала лише шкільне приладдя.

«Якщо на другий клас ми почали закупку матеріалів ще з грудня місяця, тобто ми закупили все, що було потрібно, бо ми не знали, що таке буде. Стосовно п’ятого класу: закуповую тільки зошити на 48 аркушів, на 12 аркушів і щоденник, більше нічого не знаю, тому що з керівником ми ще не спілкувалися. Тобто, ми так, “ на плаву” , купили стандартний набір: зошити, пенал, обкладинки, а далі будемо чекати, бо не знаємо що робити. Форму закуповувати не будемо, ми так підбираємо – брючки є, піджак є, донька також не виросла, тому глобальних покупок робити не будемо. Портфелі є, все це є, тільки зошити купуємо. Я дала б рекомендацію батькам всіх першокласників у цьому році не поспішати і не купувати портфелі, не купувати форм багато, так щоб було: сарафанчик, блузка, зошити», – ділиться мама учнів школи №28 Руслана.