Головна > Все новости > Як у житомирських університетах цього року вітатимуть випускників та вручатимуть дипломи

Як у житомирських університетах цього року вітатимуть випускників та вручатимуть дипломи

Через пандемію коронавірусу й обмежувальні заходи, навчальні заклади змушені скасувати випускні та церемонії видачі дипломів у звичному режимі й шукати альтернативні варіанти. За кордоном до цього підійти з креативом, наприклад, в Японії дипломи вручали роботам, до яких під’єднали планшети з обличчями декількох студентів, інші спостерігали дійство через платформу Zoom. В США таку церемонію влаштували на вершині гори, а в іншому закладі на воді.

Навчальний рік в університетах Житомира має закінчитися 30 червня.

«І для «Житомирської політехніки», і для всіх студентів, особливо для випускників цього року, свято ніхто не відміняє, тому що вони чотири роки йшли до цього своїми перемогами на олімпіадах, на творчих конкурсах, тому свято відбудеться, єдине – у іншому форматі. Це для нас є викликом, ми готуємо родзинку. Це буде фільм, який транслюватиметься протягом години. Тобто ми запустимо вітання від ректора в незвичній формі, незвичному форматі, запустимо вітання від деканів, проректорів. Ви зможете побачити деканів та проректорів не в такому форматі, як вони знаходяться в університеті, побачите найкращих випускників політехніки за різні роки і, звичайно, почуєте студентів. Для того, щоб отримати документи офіційно, дипломи та виписки до дипломів, у нас розроблений графік видачі таких документів, тому що потрібно поставити офіційно підпис. Цей графік розроблено таким чином, щоб кожна спеціальність отримувала в групах диплом не більше 10 осіб», – розповідає перший проректор ДУ «Житомирська політехніка» Оксана Олійник.

В Житомирському державному університеті ім. І. Франка поки не знаю, у якому форматі відбуватиметься церемонія вручення дипломів.

«Сьогодні яскравий приклад – найбільша кількість захворювань по Україні на COVID-19, тому з огляду на це, не готові сказати, наскільки буде масштабним святкова процедура вручення дипломів. Університет відкритий до співпраці в режимі онлайн, в режимі спілкування електронною поштою, «Новою поштою», «Укрпоштою», документообіг зараз відбувається саме так. Ви маєте розуміти, для того, щоб вручити диплом випускник має поставити підпис в реєстраційному журналі, який засвідчує, що він отримав свій диплом, тому зробити це дистанційно не вийде», – каже проректор ЖДУ ім. І. Франка Володимир Чумак.

Ректор Поліського національного університету розповідає, що для випускників готуватимуть відеопривітання, а дипломи забиратимуть індивідуально.

«Ми поки серйозно не задумувались, але однозначно збирати студентів ніхто не буде. Я думаю, що це буде просто таке загальне відеопривітання, а дипломи вони будуть отримувати індивідуально, по одному підходити. Ми не можемо, якщо там 1,5 тисяч студентів випускається, це знову ж таки маса людей буде приходити, тобто вони будуть зідзвонюватись з деканатом, їх будуть інформувати, вони підходитимуть отримувати диплом вже не в такій урочистій обстановці», – говорить ректор Поліського національного університету Олег Скидан.