Головна > Все новости > Як пройшов вебінар “ВПО+КАРАНТИН=?”

Як пройшов вебінар “ВПО+КАРАНТИН=?”

Карантин важкий час для багатьох. Час нових випробувань і викликів. Серед заручників карантину і переселенці.

Про них на шостому році війни згадують все рідше, та проблем у них від того менше не стає.
Про нові виклики та можливі варіанти їх вирішення говорили під час вебінару “ВПО+КАРАНТИН=?”.

Зібрала експертів та організувала захід голова ГО «Мир на долоні» Ірина Гладка.

До обговорення долучились і представники Альянсу ГО ВПО України, ГО КРИМSOS , лідери ГО ВПО м. Київ та Луцьк.

Втрата роботи, орендоване житло і неможливість повернутися додому, лише частина проблем з якими доводиться стикатись.
Як доводиться боротись за свої права представникам малого та середнього бізнесу розповів Генадій Нікіша.

З якими питаннями можуть звернутись внутрішньо переміщенні особи до Регіональних представників Уповноважених Верховної Ради України з прав людини розповіла Олена Коваленко.

Про дистанційне навчання, та можливості здобувати освіту онлайн розповів представник Організаторів Ігор Баранов.
Голова громадської організації «Мир на долоні» Ірина Гладка запропонувала проводити вебінари, на період карантину, регулярно.

Наталія Радушинська заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області розповіла, як отримати безоплатну правову допомогу дистанційно і закликала внутрішньо переміщених осіб у разі порушення їх прав звертатись до фахівців системи безоплатної правової допомоги.

Щодо необхідності внесення змін до законодавчих актів, які стосуються переселенців, надала пропозиції Аза Голощапова.
Олег Поливанов нагадав про те, що внутрішньо перемішені особи цього року будуть обирати депутатів на місцевих виборах, і не зважати на це уваги з їхнього боку буде великою помилкою.

“Нажаль, представники Уряду, профільного оновленого Міністерства не говорять про погіршення стану переселенців під час карантину, не розуміють, наскільки складно зараз кожній родині ВПО, зокрема літнім людям, і що вкрай необхідна підтримка даній категорії громадян на момент виходу з карантину. Крім скасування перевірок ВПО, подовження соцвиплат під час карантину, більше нічого важливого не передбачено для 1,5 млн громадян країни зі статусом ВПО. Тому ми зібралися, щоб порушити дане питання і сформувати наші подальші кроки. Ми не можемо залишатися осторонь, коли нас “намагаються забути”!,- зауважила Ірина Гладка.

Результатом Вебінару “ВПО+Карантин=?” стало рішення представників громадських організацій переселенців направити колективне звернення до представників влади з конкретними пропозиціями щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб України.

#МирНаДолоні
#АльянсГОВПО
#КРИМSOS
#МінТОТ