Головна > Все новости > Як на Житомирі приймали Порядок забезпечення тимчасовим житлом внутрішньо переміщених осіб

Як на Житомирі приймали Порядок забезпечення тимчасовим житлом внутрішньо переміщених осіб

Ні для кого не таємниця, що третина членів організації ГО “СП”Мир на долоні” мешкали в готелі Житомир і надавали неодноразово пропозиції до Житомирської міської ради щодо розробки та прийняття комплексу програм забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Не виключенням був і осінній період 2018 року із заявками від 37 родин ВПО в період виставлення готелю на продаж. Але рушила справа тільки під час вже “фактажу” продажу готелю.

14 червня 2019 року за ініціативою ГО”СП”Мир на долоні” спільно із Департаменом соціальної політики Житомирської міської ради був проведений круглий стіл на тему: “Забезпечення житлом ВПО. Можливості та перспективи”. Були обговорені розроблені нами низки порядків забезпечення житлом ВПО із Головою Житомирської міськради, представниками МінТОТ,УВКБ ООН, Житомирського РУ Держмолодьжитла, ПРООН, регіональним Координатором уповноваженого ВР з прав людини, очольниками профільних департаментів Житомирської міської ради, Представником Альянсу ГО ВПО України та іншими.

Вирішили: підтримати доопрацьовані Порядки забезпечення житлом внутрішньо пепеміщених осіб м. Житомир.

http://zt-rada.gov.ua/…

В найкоротший термін Департаментом Соц.Політики Житомирської міської ради була надана заявка до МінТОТ на субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам у співвідношенні 70/30% щодо придбання тимчасового житла для ВПО, яка саме в день створення нового МінВетТОТ пройшла Комісію.

Паралельно Виконавчим Комітетом Житомирської міської ради було прийнято Рішення “Про затвердження Порядку розподілу та надання в тимчасове користування житлових приміщень з фонда житла для тимчасового проживання ВПО. Також була створена комісія при виконавчому комітеті міської ради з обліку ВПО та надання житлових приміщень для тимчасового проживання ВПО та затвердження Положення про неї.
І на сьогоднішній час ми очікуємо надходження державних коштів на придбання 6 квартир в м. Житомир для тимчасового проживання в них ВПО.
Вже відбулося перше засідання Комісії щодо розгляду документів та постановки ВПО на відповідну чергу. На засіданні у членів Комісії виникло декілька запитань, які я поставила на зустрічі раднику Міністра МінВетТОТ Руслану Калініну.
А саме: 1. Пріорітетність надання ВПО житлових приміщень визначається за кількістю балів, що набере ВПО. Бали в рейтингу нараховуються за втрату працездатності і також особам пенсійного віку. Якщо пенсіонер має групу інвалідності, що є фактом непрацездатності, то кількість балів нараховується двічі? Вважаю це недоцільним, тому що багатодітні родини тоді поступаються в кількості балів таким категоріям і можуть не дочекатися своїх черг. 2.Прошу розглянути пропозицію внесення зміни до ПКМУ 582 від 26.06.2019 щодо обов’язкового огляду квартири родиною ВПО перед отриманням ордера на поселення. Таким чином родина, яку не влаштує район чи розмір запропонованої квартири, зможе відмовитися від пропозиції, а наступний кандидат за рейтингом скористується умовами Порядку. 3. Прошу також внести роз’яснення щодо рівня доходу родини ВПО, яка виявила бажання скористатися тимчасовим житлом. Тому що Комісія стикнулася з таким випадком, де дохід на родину з 3 х осіб дорівнює 600 грн. Питання, яким чином вони зможуть сплачувати за команальні послуги власно, що є обов’язковою умовою ПКМУ? Якщо людина офіційно може оформити навіть субсидію, то на кожного члена родини не залишається і прожиткого мінімума. Даний факт є ризиком вимоги ВПО від Міської ради додатково сплачувати за родину комунальні послуги:)
Пане, Руслане, сподіваюся на просування скорішого перерахування державних коштів для придбання зазначених квартир, бо загострення ситуації Ви знаєте, і чекаємо відповіді на порушені питання! Дякую.

І яким би складним не був шлях до такого результату, він того вартий! Хто в чому винен, вже не до цього.
А хочу сказати слова подяки меру міста і представникам Житомирської міської ради , за підтримки яких ми нарешті зрушили з мертвої точки в питанні забезпечення житлом ВПО Житомира. Шість квартир- це дуже мало для громади, але то вже прогрес!
І багато хто з нас чекають на прийняття решти запропонованих житлових Порядків відповідно до доручення голови Житомирської міської ради! Без них нам складно доносити потребу інвесторам/донорам та інтегруватися в громаду!

Дякую за підтримку УВКБ ООН і Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та ВПО.

Щиро дякую всім членам ГО”СП”Мир на долоні” за наполегливість і бажання працювати, а також всім за підтримку!

Зазначу, що дані квартири залишаються в комунальній власності громади.
Робота триває.
#МирНаДолоні