Головна > Все новости > Як дільничні виборчі комісії готуються до місцевих виборів у Житомирі

Як дільничні виборчі комісії готуються до місцевих виборів у Житомирі

Монтаж кабінок для голосування, урн для бюлетенів та інструктажі – дільничні виборчі комісії розпочали підготовку до дня голосування на місцевих виборах 25 жовтня. Як саме проходить ця підготовка, чим забезпечені ДВК, як будуть працювати в день голосування, дізнаємось на прикладі дільниці №181418, яка розташована в Житомирському автомобільно-дорожньому коледжі Національного транспортного університету.

«Щодо нашої дільниці, нашої комісії і членів ДВК, то ми готові. Ми викладемось на повну, щоб ці вибори пройшли. Нинішні часи, часи пандемії, часи вже нового законодавства призвели до того, що ми трохи не встигаємо. Ще не готові кабінки, за ці два дні нам потрібно зробити багато організаційної роботи», – каже голова ДВК №181418 Марина Цибєнє.

В день голосування на дільниці у виборців перевірятимуть температуру тіла, а також пускатимуть обмежену кількість людей одночасно.

«Ми виставляємо двох людей, одна буде біля входу в дільницю, з термометром перевірятиме температуру, буде засіб для дезінфекції рук, маркувальні смуги. Заходитимуть по три людини на дільницю. Тут також на дільниці буде розмітка. Все це ми сьогодні протягом дня повинні зробити. В кожного члена ДВК є захисні щити, маски», – каже Марина Цибєнє.

В ДВК радять: виборцям варто обов’язково взяти із собою захисну маску, а також можна взяти із собою власну ручку.

«На людей, на жаль, масок немає, тому бажано прийти зі своєю. В нас є ручки і їх будуть дезінфікувати, як на Новій пошті. Але, мабуть, бажано, щоб людина взяла свою ручку», – розповідає голова ДВК №181418.

Разом з цим, проголосувати зможуть і ті виборці, які в день голосування матимуть підвищену температуру. Втім, свої голоси вони зможуть віддати в окремій кабінці на дільниці, а бюлетені будуть складатись в окрему урну.

Чи підуть житомиряни на місцеві вибори 25 жовтня та чому, на їх думку, це важливо – дивіться тут.

Нагадаємо, за результатами опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 29 серпня – 3 вересня, 59% зазначили, що обов’язково братимуть участь у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, а 14% оцінили свою участь у місцевих виборах як малоймовірну. В опитування, проведеному 16-19 жовтня, про свою участь у місцевих виборах заявили 61% опитаних, а 13% визнали її малоймовірною.

Як повідомляв Житомир.info, в Житомирі за тиждень до місцевих виборів, які мають відбутися 25 жовтня 2020 року, триває активна вулична агітація. Житомиряни на місцевих виборах отримають чотири бюлетені для голосування: за міського голову, за депутатів міської та обласної рад і за депутатів Житомирської районної ради. 10 жовтня ЦВК роз’яснила порядок заповнення виборчого бюлетеня з виборів депутатів обласних, районних, міських, сільських, селищних рад.

Житомир.info