У Житомирі мешкає 2200 переселенців. Лише 11% з них мають власне житло.
Наша наступна спікерка, Irina Gladkaya, приїхала до міста із Донецька у 2014 році. І особисто відчула всі труднощі влаштування на новому місці. Коли стало ясно, що назад шляху немає, Ірина задалася питанням: ким є ВПО для громади? “Тягарем” або рушійною силою змін? І відповіла на нього, створивши Громадська організація “МИР на долоні”, яка об’єднала переселенців і “місцевих” житомирян, щоб разом вирішувати проблеми міста.
У нашому відео Ірина Гладкая розповідає, як активісти провели адвокаційну кампанію для того, щоб забезпечити ВПО соціальним житлом.
Ось – декілька #вивчених_уроків від активістки:
📌 Відмова влади співпрацювати – не привід опускати руки.
📌 Потрібно шукати союзників – серед інших ГО, міжнародних організацій, депутатів і журналістів.
📌 Усі дії мають бути публічними – тоді чиновники не зможуть “заплющити очі” на вимоги громадян.
📌 Запропоноване рішення має враховувати інтереси і ВПО, і міста: переселенці отримують тимчасове житло, яке залишається в житловому фонді Житомира.
📌 Важливо, щоб рішення мало юридичне підґрунтя й було ухвалено, наприклад, у вигляді міської програми – тоді це працюватиме й надалі.
“Ми можемо впливати знизу!”, – каже Ірина.
Проте до остаточного вирішення проблеми з житлом для ВПО ще далеко.
🎯 Якими будуть наступні кроки?
🎯 Чи можна використати досвід житомирської ГО в інших містах?
🎯 Які є альтернативні способи забезпечити переселенців квартирами?
Про це та інше – у відео з серії #вивчені_уроки_реінтеграції
_______________________________________
Відео-проєкт “Вивчені уроки реінтеграції”
✅ Що? Короткі відео, в яких наші герої розповідатимуть про свої проєкти та ініціативи.
✅ Для чого? Щоб поділитися один з одним досвідом, дати практичні поради тим, хто реалізує схожі проєкти, навчити дієвим методам та технологіям, мотивувати до змін.
✅ Про що? Залучення учасників АТО/ООС до життя громад, вирішення проблем переселенців, інформаційну реінтеграцію, освітні можливості для молоді з ТОТ, діалогові майданчики та арт-проєкти, різноманітні адвокаційні кампанії з захисту/відновлення прав людини та багато іншого.
✅Хто? Громадські активісти, ветерани, переселенці, експерти, журналісти, психологи, юристи, правозахисники представники влади.
Долучитися може кожен!
Популяризуючи успішні приклади, ми ставимо амбітну мету – показати, що в Україні вже є “інфраструктура безпечної реінтеграції”, створена громадянським суспільством.