Головна > Все новости > Важлива інформація, яка стосується переселенців!

Важлива інформація, яка стосується переселенців!

Верховна Рада України на час карантину дозволила тимчасово не застосовувати для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) необхідність підтверджувати присутність на підконтрольній уряду України території.

🔺 Цю норму сьогодні підтримали народні депутати, схваливши законопроекті №3219.

Тепер українці зможуть зберегти статус ВПЛ і безперешкодно після карантину отримати нараховані пенсії і соціальні виплати.

У звичайний час переселенці повинні підтверджувати своє фактичне присутність на підконтрольній території, інакше через 60 днів вони можуть бути позбавлені статусу ВПЛ.

Однак, законодавством передбачено, що при наявності обґрунтованих причин норма про обов’язкове підтвердження присутності не застосовується.

В Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України зазначили, що з сьогоднішнього дня введення карантину віднесено до форс-мажорних обставин.

На період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням коронавируса COVID-19, і протягом 30 днів з дня його скасування Верховна Рада заборонила:

✅ скасування дії довідки про взяття на облік ВПЛ на підставі інформації про тривалій відсутності (більше 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає розумні підстави вважати, що ВПЛ повернулося в покинуте місце постійного проживання;

✅ зупинку Ощадбанком видаткових операцій за поточним рахунком ВПЛ при відсутності проходження фізичної ідентифікації;

✅ здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо