Головна > Все новости > В Житомирській області за рік планують зробити 197,5 км доріг

В Житомирській області за рік планують зробити 197,5 км доріг

Місцева влада повинна затвердити перелік будівництва та ремонту доріг у рамках старту з березня проєкту «Велике будівництво», наголосив президент України Володимир Зеленський.

Про це 11 лютого повідомляє пресслужба президента.

Під час заходу «Зшити Україну: безпека, будівництво, фінансування» Глава держави повідомив, що наразі це зробили лише 15 регіонів, ще сім – опрацьовуються. Водночас Львівська, Закарпатська та Сумська області, які не передали свої плани, терміново повинні це зробити. Володимир Зеленський зазначив, що нинішня команда у владі хоче до кінця каденції побудувати більшість великих доріг, які зшивають державу.

«Нам потрібна ваша допомога. Перше – чесність, друге – жодних відкатів. І третє, будь ласка, сплачуйте податки, правдиво працевлаштуйте людей», – звернувся президент до представників будівельних компаній.

Перший заступник керівника Офісу Президента Сергій Трофімов наголосив, що голови облдержадміністрацій мають розуміти особисту відповідальність за терміни та якість будівництва доріг, а також за цільове використання коштів. Також очільники областей повинні проводити моніторинг тендерів на виконання робіт для уникнення зловживань.

За його словами, договори на ремонти доріг мають містити чіткі гарантійні терміни та відповідальність виконавця робіт за усунення будь-яких дефектів упродовж цих термінів. Крім того, мають бути прописані санкції за недотримання графіку виконання робіт.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що президентська програма «Велике будівництво» стартує менше ніж за три тижні – 1 березня. Усі необхідні механізми для початку будівництва Урядом створені.

За його словами, в цьому році Уряд спільно з Укравтодором планують побудувати або відремонтувати мінімум 4 тис. км доріг. На це у 2020 році виділили безпрецедентну в історії України кількість грошей – рекордні 85 млрд грн.

«Через 5 років ми маємо привести до хорошого стану значну частину основних доріг загальнонаціонального значення. Як це робити – ми вже знаємо, фінансування є, підтримка на центральному рівні є. Тому, якщо хтось із своїми завданнями не впорається, то будемо приймати кадрові рішення», – наголосив прем’єр-міністр.

За словами голови Укравтодору, зараз його відомство працює над значним спрощенням всіх бюрократизмів у ціноутворенні.

«Ми залучаємо до роботи міжнародних експертів з оцінки якості та узгоджуємо політики з Антимонопольним комітетом. Ми не маємо права втратити цей рік через певні процедурні нюанси», – сказав керівник Укравтодору Олександр Кубраков.

Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко у Facebook повідомив про свою участь у нараді та назвав плани по будівництву та ремонту доріг області – 197,5 км.

«На нараді щодо стану реалізації програми резидента України «Велике будівництво» під головуванням Прем’єр-міністра України представив карту проєктів, які планується завершити до 31 грудня 2020 року. До них увійшли 7 приймальних відділень, 197,5 кілометрів доріг, 11 шкіл, 7 садочків та 9 стадіонів. Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук подякував за проведену оперативну роботу», – написав Бунечко.

Фото з FacebookВіталія Бунечка