Головна > Все новости > В Житомирській області ОТГ обіцяє винагороду за інформацію про осіб, які здійснили підпал лісу

В Житомирській області ОТГ обіцяє винагороду за інформацію про осіб, які здійснили підпал лісу

Олевська об’єднана територіальна громада обіцяє винагороду за інформацію про осіб, які здійснили підпал лісу.

Про це 24 квітня повідомив офіційний сайт Олевської ОТГ.

«Керівництво громади неодноразово зверталося до свідомості та сумління своїх земляків щодо недопущення спалювання сухої трави, сміття та, тим більше, підпалів лісу. Події останніх тижнів довели, що для окремих жителів Олевщини чи її гостей переконання та умовляння не є дієвими. Ліси продовжують горіти, а всі ми, наші діти та онуки мусимо дихати ядучим димом і розуміти – людина свідомо нищить довкілля, а з ним і своє майбутнє! Тисячі гектарів унікальних поліських лісів, боліт, молодих насаджень лісових культур гинуть у безжальному полум’ї від чиєїсь злочинної недбалості чи, можливо, чийогось злочинного умислу! Зважаючи на важливість збереження природи та поліської самобутності нашого краю для нащадків, оголосили винагороду за надання оперативної інформації про факти підпалу лісових масивів та їх організаторів в сумі 5-8 тис. грн (залежно від достовірності наданої інформації, можливо фото- та відеодоказів)», – йдеться у повідомленні.

Керівництво ОТГ закликає повідомляйте інформацію до Олевського відділку поліції, зателефонувавши 102 або ж за номером +38098 776 00 69.

Оперативна інформація ДСНС щодо ліквідації лісових пожеж у Житомирській області станом на ранок 26 квітня:

Пожежі у лісових масивах Овруцького району локалізовані. Станом на 7 год. 26 квітня силами ДСНС надається допомога працівникам лісових господарств, щодо гасіння окремих осередків тління трав’яного настилу, лісової підстилки, пеньків та деревини у Виступовицькому та Словечанському лісництвах. До гасіння залучено 638 чоловік та 91 одиниця техніки, з них від ДСНС 73 чоловіки особового складу та 18 одиниць техніки.

23 квітня поблизу с. Замисловичі Олевського району на території Поясківського лісництва виникло загоряння сухої трави та лісового масиву(вогнем пройдено близько 200 га). Станом на 7 год. 26 квітня триває гасіння окремих осередків трав’яного настилу, лісової підстилки, пеньків та деревини. До гасіння залучено 126 чоловік та 22 одиниці техніки, з них від ДСНС 36 чоловік особового складу та 9 одиниці техніки.

Нагадаємо, станом на ранок 25 квітня до гасіння лісової пожежі в Олевському районі було залучено 163 чоловіка та 30 одиниць техніки, з них від ДСНС 65 чоловік особового складу та 16 одиниць техніки, в тому числі 3 літаки та 1 вертоліт, якими 24 квітня здійснено 3 скиди – 24 т води.

Як повідомляв Житомир.info, 16 квітня 2020 року на території 9 лісгоспів Житомирської області почалися лісові пожежі в результаті підпалу сільгоспугідь та випалення трави в домогосподарствах: за наявності поривчастого шквального вітру більше 30 м/с вогонь швидко розповсюдився на великі площі лісів і будинки, зокрема – горіли ліси поблизу сіл в Овруцькому та Олевському районах. Станом на ранок 21 квітня 2020 року в Овруцькому районі Житомирської області продовжували ліквідовувати лісові пожежі. Нелокалізованим лишався один осередок поблизу сіл Жолудівка та Журба. станом на ранок 23 квітня в Овруцькому районі Житомирської області лісові пожежі були локалізовані, але повністю ще не ліквідовані. Вранці 24 квітня пожежники продовжували тушити окремі осередки локалізованих лісових пожеж в Овруцькому та Олевському районах.

Житомир.info