Головна > Все новости > В Житомирі збираються перевірити внутрішньобудинкові газові мережі, щоб не сталася трагедія, як в Києві

В Житомирі збираються перевірити внутрішньобудинкові газові мережі, щоб не сталася трагедія, як в Києві

У Житомирі хочуть перевірити внутрішньобудинкові газові мережі, щоб не сталася трагедія, як у Києві, де вибух газу зруйнував кілька поверхів багатоповерхівки й загинули люди.

Доручення щодо перевірки мереж мер Житомира Сергій Сухомлин озвучив на позачерговому засіданні міськвиконкому 24 червня під час розгляду питання про підсумки роботи міського господарства в осінньо-зимовий період 2019-2020 років та завдання з підготовки до нового осінньо-зимового періоду 2020-2021 років.

«Підготовку до зими треба починати вже зараз, але є ситуація, коли газові мережі, які всередині будинків – вони поза балансом і ніхто їх не обслуговує. І тут нам треба не допустити того, що сталося в Києві, й відпрацювати може разом з «Житомиргазом», з нашою комісією питання безпеки людей, яке стосується газових мереж. Мені потрібен чіткий графік, чітке розуміння, як ми забезпечимо перевірку цих мереж в середині будинків для того, щоб в нас не сталося те, що сталося в Києві», – сказав Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, 21 червня о 10:00 у Дарницькому районі Києві по вул. Соломії Крушельницької, 1/5, в десятиповерховому житловому будинку стався вибух попередньо газоповітряної суміші без послідуючого горіння. Внаслідок вибуху сталося руйнування п’ятого, шостого, сьомого та восьмого поверхів. Вдень 23 червня підрозділи ДСНС завершили пошуково-рятувальні роботи на місці вибуху в багатоповерховому будинку: з під завалів дістали тіла п’яти людей.

Зазначимо, мешканка будинку розповіла журналістам, що запах газу в будинку відчувався ще у вівторок, 16 червня, після того, як зняли на перевірку газові лічильники й поставили «заглушки». У компанії «Київгаз» підтвердили, що в червні проводили в цьому будинку повірку лічильників.

Як повідомляв Житомир.info, в лютому 2020 року в райцентрі Брусилів стався вибух газу в приватному буднику, травми отримало подружжя.

Житомир.info