Головна > Все новости > Уряд спростив порядок в’їзду-виїзду осіб та переміщення товарів через КПВВ

Уряд спростив порядок в’їзду-виїзду осіб та переміщення товарів через КПВВ

Рішення про внесення змін в Порядок в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій було прийнято під час чергового засідання Уряду (Постанова №815). Відтак, в першу чергу спрощується процедура перетину лінії розмежування для неповнолітніх осіб.

Зокрема, діти зможуть перетинати лінію розмежування у супроводі усиновителів, розширюється перелік документів, що ідентифікують (додається свідоцтво про народження там тимчасова посвідка при оформленні як внутрішнього так і закордонного паспортів).

Крім того спрощена процедура переміщення товарів через лінію розмежування фізичними особами. Усунене таке визначення, як «ручна поклажа».

Перераховані зміни покликані налагодити процес реінтеграції тимчасово окупованих територій, в центрі якого знаходиться проста людина-громадянин України, змушений жити на тимчасово окупованій території нашої держави.

«Кожен день КПВВ перетинають десятки тисяч людей, які тримають в руках український паспорт, потребують державних послуг та державного захисту, розраховують на українську державу. Вони є громадянами України. Те, що вони досі живуть на окупованій, а не звільненій території – також і моя проблема. Завдання нашої команди – наблизити до них українську державу, спростити доступ до публічних послуг. З цього починається дуже непростий шлях реінтеграції окупованих територій. І він не завершиться завтра», – зазначила Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда.

Вона також подякувала тим громадським активістам, експертам, які взяли участь в обговоренні Постанови та Наказу.

Джерело