Головна > Все новости > Україна вимагає інвентаризувати майно в ОРДЛО

Україна вимагає інвентаризувати майно в ОРДЛО

15 червня відбулось чергове засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання збройного конфлікту на Донбасі. Українська сторона вимагала від РФ відновити на території ОРДЛО українську систему оподаткування та розрахунків, провести інвентаризацію майна на ТОТ та забезпечити роботу українських мобільних операторів. 

Про це повідомляє офіс Президента. Через карантинні обмеження зустріч проходила в режимі відеоконференції. 

Українська сторона вимагала від РФ повного відновлення дії українського законодавства на всій території Донецької та Луганської областей, зокрема, системи оподаткування та розрахунків за українськими законами. 

Також українські перемовники заявили про необхідність інвентаризації державного та приватного майна на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Україна вважає за необхідне перевірити на території ОРДЛО стан підприємств усіх форм власності, в тому числі банківських відділень.

Представники України закликали РФ забезпечити роботу українських операторів мобільного зв’язку на тимчасово непідконтрольних її уряду територіях, адже це  —  гуманітарна потреба людей. 

Зазначимо, вже понад тиждень в окупованих районах Луганської області не працює зв’язок Vodafone. А це єдиний український оператор, який там залишається. Перебої з роботою зв’язку були і в Донецькій області. 

На засіданні ТКГ також йшлося про водопостачання споживачів Луганської області та питання екології.  

Про жодні конкретні домовленості після зустрічі в Офісі Президента не звітують. 

Нагадаємо, 10 червня розпочалося чергове засідання ТКГ за участі України, Російської Федерації та ОБСЄ за участі представників ОРДЛО у складі української делегації, після чого оголосили технічну перерву.  15 червня мали повернутися до обговорення відкриття КПВВ на сході. Але тепер про це питання не згадується. 

Вперше у складі української делегації у роботі ТКГ взяли участь представники ОРДЛО-переселенці: журналісти Денис Казанський і Сергій Гармаш (від окупованої Донеччини), а також голова Міжнародної громадської організації “Луганське земляцтво”, юрист Вадим Горан та лікар Костянтин Лібстер. Українська сторона поінформувала учасників консультацій, що ці радники української делегації – представники ОРДЛО України — і надалі постійно братимуть участь у роботі груп ТКГ. 

Джерело