Головна > Все новости > У Житомирі з’явилось перше соціальне нетворкінг-кафе «Лампочка»

У Житомирі з’явилось перше соціальне нетворкінг-кафе «Лампочка»

У четвер 24 вересня відбулась презентація та офіційне відкриття нетворкінг-кафе «Лампочка», що слугує майданчиком для соціальної згуртованості та розбудови миру.

Ірина Гладка, голова ГО «Союз переселенців «Мир на долоні», членкиня Коаліції громадських об’єднань ВПО «Альянс-Україна», приватний підприємець розповіла, як розпочинався шлях ГО «Мир на долоні».

«З самого початку нам було нелегко, але за підтримки усієї команди «Мир на долоні», за підтримки усіх тих організацій, що до нас сьогодні приєдналися, у нас все вийшло. В першу чергу подяка має бути громадській організації «Мир на долоні», бо саме вона нашу команду об’єднала. І цей переламний момент у кожного з нас в житті – вимушене переселення зі Сходу України, призвів до того, що ми згуртувалися. А після ми розуміли, що нам потрібно бути чимось корисним для громади, ми не хотіли бути тягарем. Розуміючи, що без підтримки місцевої громадськості нічого не вийде.

ГО була створена саме в 2016 році, спочатку нас об’єдналось близько 200 людей, на даний час нас 460 осіб, це не тільки переселенці, а й житомиряни, що для нас є дуже приємно. Ми опікуємось не тільки внутрішньо переміщеними особами і військовими, а й дітьми і намагаємось допомогти усім хто до нас звертається», – розповідає пані Ірина. Ірина розповіла, що коли виникла ідея створити кафе, то концепція відрізнялась від того, що вийшло. Була ідея створити «велокафе»: поєднати велопрокат  та кафе, але цей проєкт, на жаль, не виграв. Після того вісім місяців команда на чолі з Іриною переписувала проєкт, змінили назву та концепцію – так і вийшло те, що ми маємо на даний час нетворкінг-кафе «Лампочка». Також Ірина Володимирівна зазначила, що 20% прибутку від кафе буде йти на реалізацію різного роду соціальних проєктів.  На презентації були також представники від міської та обласної рад. «Ми пишаємось тим, що ви, незважаючи на перешкоди, досягаєте своєї мети. Я думаю, що ми й надалі будемо співпрацювати», – привітала з відкриттям закладу Марія Місюрова, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади.

Як шукали приміщення, самостійно фарбували стелю та стіни, зварювали труби для столів та облаштовували весь заклад, розповіла Ірина Гладка: «Спочатку виникла проблема з приміщенням, після запровадили карантин і я просто була у відчаї – дедлайн піджимав і в той момент я мало вірила, що ми встигнемо. Але одного дня доля нам посміхнулась, мені телефонує ріелтор та повідомляє, що вони мають на прикметі ідеальне для мене приміщення. Коли я сюди зайшла, я одразу зрозуміла, що це те, що потрібно, те, що я хотіла бачити.