Головна > Все новости > У Житомирі визначили 6 лауреатів Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка

У Житомирі визначили 6 лауреатів Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка

У Житомирському фаховому коледжі культури і мистецтв ім. Івана Огієнка 24 липня визначили 6 лауреатів всеукраїнської премії ім. Івана Огієнка.

Про це повідомляють на сайті Житомирської ОДА.

«Серед 16 претендентів було обрано 6 переможців у п’ятьох номінаціях: «Література» (Шкраб’юку Петру Васильовичу), «Наука» (Скорику Михайлу Тихоновичу), «Освіта» (Микитюку Володимиру Ільковичу), «Мистецтво» (Андрійчуку Петру Олександровичу), «Громадська, політична та духовна діяльність» (премію розподілили між Майбородою В‘ячеславом Михайловичем та Купрійчуком Василем Михайловичем), – йдеться у повідомленні.

На сайті ОДА зазначають, що премія присуджується Комітетом у справах премії імені Івана Огієнка щороку в розмірі до 10,0 тис.грн. у кожній номінації та виплачується з асигнувань обласного бюджету по галузі «Культура».

Довідково

Премія вручається з 1995. За 15 років лауреатами премії стали 110 діячів у галузі літератури, культури, мистецтва й науки.

Премія імені Огієнка заснована Всеукраїнським товариством Івана Огієнка, Житомирськими обласними державною адміністрацією та радою, Національною спілкою письменників України, Фондом сприяння розвитку мистецтв, Всеукраїнським товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка для вшанування пам’яті вченого-мовознавця, письменника, перекладача, державного й церковного діяча, уродженця міста Брусилів Житомирської області Івана Огієнка — митрополита Іларіона.

Як повідомляв Житомир.info, у 2018 році у Житомирі визначили 8 лауреатів всеукраїнської премії імені Івана Огієнка.