Головна > Все новости > У Житомирі школи можуть перейти на єдину освітню екосистему

У Житомирі школи можуть перейти на єдину освітню екосистему

Напередодні оголошення загальнонаціонального карантину департамент освіти Житомирської міської ради та IT-компанія HUMAN розпочали тестування єдиної освітньої екосистеми у школах міста.

За результатами тесту керівники обраних навчальних закладів рекомендували департаменту впровадити систему HUMAN у всіх житомирських школах. У разі рішення департаменту розширювати ініціативу усі навчальні заклади зможуть отримати безкоштовну онлайн-платформу. Цей крок надасть нові функції моніторингу якості навчання та забезпечить неперервність освіти у разі повторного карантину.

Відповідне рішення про масовий перехід шкіл на систему HUMAN вже затвердили у Києві, Білій Церкві та Миколаївській області. Водночас сотні українських шкіл з різних міст та селищ виявили ініціативу приєднатися до платформи самостійно.

HUMAN – це цифровий простір для навчання школярів та вчителів, який містить усі потрібні інструменти для проведення уроку, перевірки домашнього завдання, оцінювання учнів, обміну освітніми матеріалами та збору зворотного зв’язку. Водночас система має на меті не перевести школи на дистанційне навчання, а максимально полегшити бюрократичну роботу вчителя, автоматизуючи шкільні процеси. Втім, у разі повторного карантину користувачі платформи HUMAN швидко зможуть перелаштувати навчальний процес в онлайн-режим.

Платформа HUMAN у період карантину тестувалась на базі ЗОШ № 36 ім. Я. Домбровського та ЗОШ № 21. Станом на сьогодні ці школи повністю впровадили систему HUMAN.

“Колективу нашої школи платформа HUMAN подобається. Легкий інтерфейс, все чітко та зрозуміло, завданняпросто та швидко додаються на платформу, всі покликання на тести, відео тощо можна прикріпити до кожного уроку, завантажуються презентації та аудіофайли, є можливість зворотного зв’язку з учнями, виставлення оцінок тощо. Дуже зручно та сучасно”, – коментує директриса школи № 36 Кулініч Олена.

З нового навчального року розробники системи HUMAN планують провести безкоштовне навчання в системі для всіх охочих вчителів та прикріплять особистого ментора до кожної школи, що приєднається до освітнього середовища. Ментор допомагатиме навчальному закладу впроваджувати платформу, працюватиме з користувачами та надаватиме технічну підтримку.

Система також розв’язує питання ведення паперової шкільної документації на кшталт, електронного журналу. Заповнювати і паперовий і електронний журнал одночасно не потрібно буде. Достатньо буде виставляти оцінки в HUMAN, а вже потім система дозволяє роздрукувати журнал у відповідній до законодавства формі.

Вчителі та директори шкіл Житомира можуть самостійно доєднати свій заклад до платформи та користуватися функціоналом безкоштовно, заповнивши Анкету.