Головна > Все новости > У Житомирі планують закупити власну лабораторія для ПЛР-тестування

У Житомирі планують закупити власну лабораторія для ПЛР-тестування

Місцева влада планує закупити власну лабораторія для діагностування COVID-19 шляхом ПЛР-тестування.

Про це 6 травня на брифінгу заявив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«Ми вже місяць плануємо, вже перевели перемовини, а наша первинна ланка відпрацьовує це питання – закупити на місто окрему лабораторію, яка могла б робити ПЛР-тести. Ми розуміємо, що ця хвороба нікуди не піде, восени може бути наступний спалах, тому місто не повинно залежати від інших установ, і ми готуємось до того, аби самим проводить ПЛР тести», – повідомив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

За словами міського голови, з лабораторією будуть працювати лікарі первинної ланки, втім сучасне обладнання не потребує особливої підготовки фахівців.

«На даний час є різні підходи по цій лабораторії. Дуже добре знаю це питання – обладнання, виробників, – і є обладнання німецької компанії, яке дозволяє це робити людині майже не підготовленій. Це фактично картридж, який встановлюється в лабораторію, і воно дуже швидко робить цей тест. Ми розуміємо, що потрібно кілька днів навчання, але вже є такі лабораторії», – каже Сергій Сухомлин.

Місто повинно віднайти кошти, зазначив мер.

«Така лабораторія, яка може робити ПЛР-тести, якщо ми говоримо про рівень німецького обладнання, в середньому коштує 1 млн 200 грн. Знаєте, ми цього року познімали з бюджету все, що можна було знімати. На медицину та обладнання кошти ми залишаємо, контракти дійсні по ШВЛ-апаратах і ангіографах, ми поки що не відмовляємося, маємо надію, що кошти все ж таки будуть, там співфінансування держави 50%. На медицину в цьому році увага така, і ми повинні знайти кошти на медицину», – сказав міський голова Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, 6 травня стало відомо, що Житомирський обласний лабораторний центр попередив керівників медичних закладів, що 7-9 травня не буде приймати матеріал на тестування коронавірусу методом ПЛР, окрім матеріалів від важкохворих на COVID-19 та малолітніх дітей.

Як повідомляв Житомир.info, голови Житомирської обласної ради та ОДА й ще більше десятка чиновників, які контактували з хворим на коронавірус першим заступником голови облради, оперативно отримали результати тестів і прозвітували про це 5 травня.

Житомир.info