Головна > Все новости > У поліції пояснили, чому не реагують на канонади феєрверків

У поліції пояснили, чому не реагують на канонади феєрверків

Поліція не реагує на порушення заборони використання піротехніки, бо немає відповідних змін до Кримінального, Кримінально-процесуального та Кодексу про адмінпорушення.

Про це йдеться у дописі на Facebook-сторінці МВС України, оприлюдненому 1 січня.

«Рятувальники Житомирщини повідомили, чоловік зазнав тяжкої травми через феєрверк, що різко вибухнув. Наразі він у реанімації. Сьогодні в коментарях ви обурювались, чому поліція не реагувала на канонади феєрверків, якщо це заборонено? Пояснюємо – рішення про заборону піротехніки приймають міські чи сільські ради, кожна окремо. Однак, відповідні зміни до Кримінального, Кримінально-процесуального та Кодексу про адмінпорушення щодо відповідальності за запуск салютів не вносилися. Відповідно до Адміністративного кодексу, поліція лише слідкує за тим, щоб піротехніка продавалась із сертифікатами якості», – інформує МВС.

У поліції також нагадали, що в Україні йде війна і порадили приберегти піротехніку до звільнення Криму та Донбасу.

«Громадянам України нагадуємо, у нашій країні йде війна, і смертельні вибухи лунають відразу в двох областях. Давайте будемо утримуватися від запусків феєрверків. Прибережемо всю піротехніку до звільнення Криму та Донбасу від окупації», – йдеться у дописі.

image

Нагадаємо, у новорічну ніч у Житомирі чоловік отримав тяжкі травми під час запуску феєрверку та був госпіталізований до реанімаційного відділення обласної лікарні. Управління ДСНС також повідомило, що під час запуску феєрверків у новорічну ніч травми отримав 40-річний чоловік з Ємільчинського району, який теж знаходиться в реанімації обласної лікарні.