Головна > Все новости > У Мінреінтеграції відбулась міжвідомча нарада щодо майбутнього відновлення роботи КПВВ

У Мінреінтеграції відбулась міжвідомча нарада щодо майбутнього відновлення роботи КПВВ

Формування плану дій для майбутнього відновлення перетину лінії розмежування на Сході України та адміністративної межі з АР Крим фізичними особами після майбутнього відкриття #КПВВ обговорили в Мінрістерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України під час міжвідомчої наради за участю представників Мінсоцполітики, МОЗ, МОН, Мінцифри, ЗСУ, ДПСУ, СБУ, ДФСУ, ДМСУ, ПФУ, АТ “Ощадбанк”, ДОВЦА, ЛОВЦА, Херсонської ОДА, а також представництва Президента України в АР Крим.

«Уряд має оперативно вирішити важливе завдання: забезпечити поетапне відновлення повноцінної роботи КПВВ максимально безболісно для громадян, які є заручниками ситуації, що склалася через російську агресію проти України. Необхідно зважати на два фактори цієї задачі: з одного боку – здоров’я громадян по обидві сторони розмежування в умовах світової пандемії Covid-19, з іншого – потреби громадян у спілкуванні з родичами, отриманні ними соціальної допомоги, медичного забезпечення, державних адмінпослуг, освіти тощо. Тобто, необхідно зробити усе можливе для забезпечення прав і свобод українців», – наголосив перший заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ростислав Замлинський.

Учасники наради доповіли про ситуацію та озвучили своє бачення стосовно майбутнього відновлення роботи КПВВ. Відтак, мова йшла про організацію моніторингу стану здоров’я подорожуючих, забезпечення їх засобами індивідуального захисту, ізоляції (госпіталізації) у разі необхідності, розробки механізму верифікації осіб, які переміщуються через КПВВ з тимчасово окупованих Росією територій України, забезпечення #ВПО і осіб, які проживають на #ТОТ України, пенсійними та соціальними виплатами та інші питання.

За результатами наради учасники узгодили спільні дії для забезпечення швидкої та безпечної процедури перетину КПВВ, зокрема, щодо створення відповідних протоколів розробки механізму синхронізації баз даних, можливої організації електронного запису для ВПО (верифікації через застосунок “Дія”), які планують проведення верифікації в структурних підрозділах з питань соцзахисту населення та фізичної ідентифікації в АТ “Ощадбанк”, а також видачі дозволів фізичній особі для перетину лінії розмежування.

Разом з Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим

Міністерство соціальної політики України

Міністерство охорони здоров’я України

Міністерство освіти і науки України

Міністерство цифрової трансформації України

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Служба безпеки України

Державна прикордонна служба України

Державна фіскальна служба України

Державна Митна Служба України

Прес-служба Донецької облдержадміністрації

Луганська обласна державна адміністрація

Херсонська обласна державна адміністрація

Пенсійний фонд України

Ощадбанк

https://mtot.gov.ua/…/u-minreintegraciii-vidbulas-mijvidomc…