Головна > Все новости > Школа Житомирської області потрапила до списку закладів, де триває проєкт з розвитку соціально-емоційного та етичного навчання

Школа Житомирської області потрапила до списку закладів, де триває проєкт з розвитку соціально-емоційного та етичного навчання

В Україні триває пілотний проєкт з впровадження в школах системи соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН або SEE Learning), яка має, зокрема, змінити атмосферу у школах та відношення учнів до вчителів, навчання, один до одного та до самих себе.

Про це 25 жовтня Житомир.info повідомили у PR-агенції «Bagels & Letters».

В програмі беруть участь 26 шкіл з 23 областей України. На Житомирщині це Бердичівський міський ліцей №15.

Ще на початку жовтня інтрнет-портал Нової української школи повідомляв, що проєкт від Університету Еморі (США) покликаний допомагати закладам вирішувати проблему булінгу та підвищувати задоволення учнів від навчання.

Повний список закладів України, які долучилися до проєкту:

1.Бердичівський міський ліцей №15;
2.Березняківська ЗОШ І-ІІІ ступенів;
3.Білгород-Дністровська ЗОШ №6;
4. Валуйська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2;
5. Дрогобицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №4;
6. Київська СЗНЗ І-ІІ ступенів “Ліко-школа”;
7. Коломийський ліцей №9;
8. Луцька гімназія №21 ім. М. Кравчука;
9. Люботинська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів “Дивосвіт”;
10. Маріупольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №56;
11. Мелітопольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №8;
12. Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів №29;
13. Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів №31;
14. Навчально-реабілітаційний центр Хустської РДА;
15. НВК “Олександрійський колегіум – спеціалізована школа”;
16. Солонянське НВО “ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – Центр позашкільної освіти”;
17. Сумська спеціалізована школа №2 ім. Д. Косаренка;
18. Тернопільська ЗОШ №14 ім. Б. Лепкого;
19. Трудолюбівська ЗОШ І-ІІІ ступенів;
20. Херсонський академічний ліцей ім. О. Мішукова;
21. Хмелівське НВО;
22. Чернівецька спеціалізована ЗОШ №6;
23. Чернігівська гімназія №31;
24. Чулаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів;
25. Школа “Happy Nest School”, м. Вишневе;
26. Ялосовецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

Більше про проєкт

Програма соціально-емоційного та етичного навчання (Social Emotional and Ethical Learning) створена міжнародною командою Університету Еморі (Атланта, США) за підтримки лауреата Нобелівської премії миру Далай-лами XIV та з залученням фахівців із різних наукових інституцій світу. Головний науковий консультант програми – Деніел Ґоулмен. СЕЕН допомагає дітям розвивати “м’які навички” (soft skills): увагу, співпереживання, турботу, етичну залученість, розуміння великих спільнот і систем.

Останні п’ять років програму використовували у 500 закладах освіти різних країн (США, Індії, Бразилії, Великій Британії, Швеції, Швейцарії, Австралії та ін.). Офіційна презентація програми відбулася у квітні 2019 в Нью-Делі (Індія). У липні її презентували освітянам на П’ятій національній (не)конференції EdCamp Ukraine 2019, де оглосили про її старт в Україні.

Для впровадження були обрані 3-ті та 7-мі класи. Також учасниками проєкту стануть інші 26 шкіл – “контрольна група”. Вони розташовані в тих самих містах та відповідатимуть тим же критеріям, але в них СЕЕН цьогоріч не впроваджуватиметься. Наприкінці року всі 52 школи пройдуть тести, щоб можна було дізнатися, наскільки програма ефективна. Це вимірювання відбудеться за сприяння Громадської служби миру GIZ-CPS. Насамперед оцінювати будуть зміни в успішності, рівні булінгу, загальному задоволенні учнівства та радості від навчання.