Головна > Все новости > Що готують до всесвітнього дня людей з синдромом Дауна у Житомирі

Що готують до всесвітнього дня людей з синдромом Дауна у Житомирі

Трохи більше аніж за місяць в світі відзначатимуть Всесвітній день людей з синдромом Дауна. У Житомирі розповідати про особливих «сонячних» дітей почали майже 7 років тому – у ГО «Діти сонця» почали говорити про проблеми людей з синдромом Дауна та пояснювати, що дітки, які його мають, майже нічим не відрізняються від інших дітей. Голова організації Сніжана Кісішвілі розповідає: з кожним роком до флешмобу «LOTS OF SOCKS» долучається все більше людей: чиновників, бізнесменів, учнів шкіл, студентів, згодом до флешмобу долучився і мер Житомира та навіть дружина попереднього президента України Марина Порошенко. У минулому році багато людей хотіли придбати шкарпетки і тоді речей на всіх не вистачило.

«У минулому році був дуже великий ажіотаж по кольоровим шкарпеткам. З кожним роком цей флешмоб набирає обертів все більше і більше. Люди хочуть долучитись. І якщо деякі люди думають, що ми продаємо шкарпетки, то ми все ж не продаємо їх. Це ви приходите і допомагаєте нашій організації, нашим людям, це ви даєте свій вклад, щоб ми розвивались, щоб ми навчались, щоб ми могли співати, танцювати, проводити вистави», – каже Сніжана Кісішвілі.

Цьогоріч організація «Діти сонця» ставить за мету зібрати кошти, щоб закупити обладнання та прилади, які будуть допомагати дітям опановувати майбутню професію.

«Ми ростемо, ми підростаємо і дітям старшої групи в цьому році виповниться 12-13 років. І це вже такий період, коли дитину треба готувати до майбутнього. Вони мають визначитись зі своєю майбутньою роботою, зі своїми потребами. І в цьому році ми плануємо збирати кошти на підготовку до профорієнтації наших підлітків. Навчати їх самообслуговуванню, навчати їх тій роботі, яку вони самі зможуть виконувати в майбутньому. Можливо, це будуть офіціанти, кухарі, покоївки в готелі. Але цьому всьому їх треба навчити. І в цьому році ми плануємо зібрати кошти на придбання якихось приладів і обладнання для професії», – розповідає голова ГО «ЖОГО «Діти сонця».

Сніжана Кісішвілі згадує: минулоріч півтори тисячі пар шкарпеток розлетілись за лічені дні, тому в цьому році підприємці зі Львівщини, з якими співпрацюють у ГО «Діти сонця», підготують одразу дві тисячі пар. До Всесвітнього дня людей з синдромом Дауна підготують не лише шкарпетки.

«На сьогодні досить велика кількість людей знає про нас, пишуть в особисті повідомлення: чи починаєте ви акцію. І от коли ми виставили пост, що ми починаємо набирати замовлення, то достатньо багато людей звертається. І навіть корпоративні замовлення роблять. Бо в минулому році дуже багатьом не вистачило. До шкарпеток ми в цьому році хочемо додати кольорові футболки. Це вперше, але хочемо спробувати в Житомирі таке зробити. Можливо, хтось захоче собі кольорову футболку з підписом. Хочеться, щоб більше людей прийшли, щоб більше людей про нас знали Бо такі діти народжують. Ми прийдемо в садочок, ми підемо в школу, ми завжди будемо десь поряд і нам завжди потрібна буде ваша допомога», – розповідає Сніжана Кісішвілі.

Долучитися до акції і підтримати дітей можна за адресою:

м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 4

Фейсбук: https://www.facebook.com/disozt/

Пошта: kisisvilipaola@gmail.com

Нагадаємо, в минулому 2019 році Марина Порошенко у Житомирі долучилась до всесвітнього флешмобу LotsOfSocks.

Житомир.info