Головна > Все новости > Що думають житомиряни про закон стосовно компенсації викривачам корупції та чи готові «здавати» нечистих на руку

Що думають житомиряни про закон стосовно компенсації викривачам корупції та чи готові «здавати» нечистих на руку

17 жовтня на пленарному засіданні Верховна рада ухвалила закон про виплату компенсації викривачам корупції. Чинності він набуває з 1 січня 2020 року.

Зокрема, закон передбачає грошову винагороду у вигляді 10 % при умові, якщо завдані державі збитки, від такого злочину, перевищують 10 млн грн, а також викривачі корупції отримують гарантії захисту.

Журналісти Житомир.info поцікавилися думкою житомирян та запитали у них, чи допоможе закон подолати корупції.

«Я думаю, що так. Це повинно зупинити цих хабарників, крадіїв. Можливо, вони стануть побоюватися. Я така людина, можу підійти до винуватця, з моєї точки зору, сказати свою особисту думку, але здавати не піду», – ділиться Світлана.

«Можливо, щось таки буде. Можливо, я напишу у Facebook про це, щоб усі знали. А кому здавали? Владі? Писати заяву? Ні, я краще у Facebook напишу, аби люди знали », – говорить Наталія.

«Це буде схоже щось на «Охота на відьом». Сума все ж таки захмарна, особливо для Житомира», – переконаний Ілля.

«Це будуть такі «зговорняки» типу між депутатами: один буде здавати другого і отримувати за це ще більше коштів. Це як monobank: залучаєш друга отримуєш 50 грн на кешбек», – говорить Петро.

«Думаю, що ні, тому що хабарник може заплатити 12 % тому, хто хоче здати. На мою думку, потрібно було здавати і без грошей», – зазначив Євгеній.

«Думаю, що так. Мені здається, що щось має змінитися. Воно, звичайно, нам не дуже імпонує, ми не звикли, як-то кажуть, задавати, але трохи будуть побоюватися з іншої сторони й з цієї – брати. Мені здається, що щось може бути», – ділиться Алла.

Нагадаємо, з шести нардепів-мажоритарників від Житомирської області за цей законопроєкт проголосували п’ятеро представників фракції партії «Слуга народу», позафракційний Володимир Арешонков на засідання відсутній. Щодо голосування колишніх депутатів обласної ради, то Михайло Забродський відсутній, а Анжеліка Лабунська «утрималась».

Як повідомляв Житомир.info, чотири з шести мажоритарників від Житомирської області підтримали ухвалений 16 жовтня 2019 року закон щодо припинення відшкодування народному депутату витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань або засідань комітетів Верховної ради.

Житомир.info