Головна > Все новости > Політика > Оплата комунальних і безкоштовні путівки: переселенці розповіли про допомогу отримали від влади

Оплата комунальних і безкоштовні путівки: переселенці розповіли про допомогу отримали від влади

У Житомирі приблизно на половину була реалізована Комплексна державна програма підтримки, адаптації та інтеграції переселенців. Про це Gazeta.ua розповідає Ірина Гладка, голова місцевої громадської організації “Мир на долоні”. Вона у 2014 році переїхала до Житомиру з Донецька.

“Писали офіційні запити до місцевих та районних органів влади та просили надати звіти їх роботи, – розповідає Ірина, – . Наприклад, у Житомирі до сих пір місцева влада сплачує комунальні послуги у місцях компактного проживання переселенців. Для дітей виділяють путівки на оздоровлення та відпочинок. А люди, які потрапили у скрутне становище, можуть отримати одноразову фінансову допомогу”.

Крім цього, опитували переселенців, щоб оцінити на скільки звичайні люди знають про свої права. Провели інтерв’ю з багатьма переселенцями у місті та області.

У Житомирі та області близько 8 тисяч переселенців
Автор: Надано Іриною Гладкою

“Зустрілись з мером міста. Він без підготовки розповів про заходи та політику щодо переселенців. Цим нас дуже вразив,- ділиться Ірина, – Зараз більше розуміння стало з боку місцевої влади. Допомагають нам у проведені заходів, забезпечують апаратурою та приміщенням”.

Дослідження презентували на панельній дискусії. Там також обговорили рекомендації, щодо того, що варто робити далі владі з переселенцями.

Організація "Мир на долоні" об'єднує 300 переселенців і воїнів АТО
Автор: Надано Іриною Гладкою

“У Житомирі та області зареєстровано близько восьми тисяч переселенців. Дехто відкрив свій бізнес, інші – працюють. Більшість повертатись не збираються, – зазначає Ірина, – Ми повноцінні мешканці міста, платимо податки, але досі не маємо права голосувати на виборах. Інша гостра проблема – відсутність власного житла у родин переселенців”.

Подібні дослідження проводили місцеві громадські організації у Рівному, Луцьку, Ужгороду, Вінниці. Аналіз ситуації, висновки та рекомендації активісти перепадуть представникам місцевої влади.

Громадська організація “Мир на долоні” офіційно зареєстрували у 2016 році. До неї входять 300 переселенців та воїнів АТО. Волонтери проводять різні майстер-класи, круглі столи, зустрічі з цікавими людьми та проекти для покращення життя місцевих та захисту прав переселенців.