Головна > Все новости > На Житомирщині вже задокументували 18 випадків булінгу та 150 фактів доведення дітей до сп’яніння

На Житомирщині вже задокументували 18 випадків булінгу та 150 фактів доведення дітей до сп’яніння

За 10 місяців 2019 року в Житомирській області поліція задокументувала майже 2 тисячі випадків неналежного виховання дітей.

Про це 1 листопада повідомив сайт ГУНП.

«Серед правопорушень, учинених дорослими відносно неповнолітніх – близько 150 фактів доведення дітей до стану сп’яніння. За всіма викритими випадками відносно дорослих осіб складені адміністративні протоколи», – інформує відділ комунікації з посиланням на ювенальну превенцію Житомирської області.

За повідомленням, правоохоронці задокументували понад 1980 правопорушень, пов’язаних з неналежним виконанням батьками обов’язків по вихованню дітей (260 – по Житомиру). Це виражалось у недогляді, незабезпеченні неповнолітніх нормальними для життя і розвитку умовами, що призвело врешті або до погіршення стану їх здоров’я, або до втеч з домівки.

Майже 140 адмінпротоколів стосуються доведення неповнолітніх до стану сп’яніння, – повідомила керівник підрозділу ювенальної превенції Наталія Гончарук. В Житомиру задокументовано 29 таких фактів.

За фактами продажу неповнолітнім особам цигарок і спиртного по області склали 56 адмінпротоколів, по Житомиру 4. Оформлені матеріали за 13 випадками перебування дітей у розважальних чи інших закладах із порушенням встановлених правил (наприклад, уночі), з них один – по Житомиру.

Також у школах області зафіксовані 18 фактів систематичного цькування дітей у навчальних закладах (булінгу). Усі вони відображені у відповідних адміністративних протоколах, – зазначає ювенальна превенція.

Нагадаємо, у вересні 2019 в Бердичеві дівчата побили ровесницю, яку давно «булили», та її матір, яка прибігла на допомогу.

З 19 січня 2019 року в Україні вступив у дію закон про протидію булінгу, який передбачає покарання у вигляді штрафу або громадських робіт за моральне та фізичне насильство. За інформацією ювенальної поліції Житомирської області, за І квартал поточного року було складено 7 протоколів про булінг: два на дітей і 5 – на їхніх батьків.

У травні 2019 року поліція повідомляла про три випадки отруєння алкоголем дітей: двох житомирянок-дев’ятикласниць та 8-річного хлопчика з Баранівського району. У серпні 2019 року 15-річна жителька Чижівки Новоград-Волинського району вигадала історію про своє викрадення, аби батьки не сварили її за п’яні посиденьки, а до Пулинської районної лікарні було доставлено двох дітей, 2010 та 2011 років народження, з попереднім діагнозом «отруєння алкоголем». 13 серпня відділ комунікації поліції Житомирської області повідомив подробиці історії про двох братиків, які напилися до безтями.