Головна > Все новости > Мітинг-реквієм пам’яті жертв голодоморів

Мітинг-реквієм пам’яті жертв голодоморів

У Житомирі хвилиною мовчання, спільною молитвою та запаленням лампадок вшанували пам’ять жертв голодоморів 1932-1933 рр., 1921-1922 та 1946-1947 рр. Розпочався мітинг-реквієм біля пам’ятного знаку «Сумуючий Янгол» о 15:30 год.

Житомиряни, які прийшли сьогодні на мітинг, розповідають: ми не повинні забувати про геноцид українського народу і віддавати шану тим, хто загинув у ті страшні роки.

«Ми пам’ятаємо історію і коли подивилися ті факти, просто волосся стає дибки. Хіба ж так можна над людьми знущатися? І Україна, і українці були доведені до відчаю … Те ж людоїдство. Наскільки треба довести людей до нелюдського стану? Так влада не повинна робити. Ми сьогодні прийшли підтримати те, що наш народ гідний на нормальне життя», – говорить Юрій Прокопець.

«Сьогодні особливий день, коли приходять наші діти, ось ми вже п’ять років приходим. Синявська, яка робила цей пам’ятник, ми його відкривали і тоді ми клали хліб, несли колоски, квіти дітям, які не змогли в 1933-1932 роках з нами бути, і щоб з’явилися інші діти. Як врач можу сказати, що найгірше – це лікувати голодних дітей і людей, які не мають можливість поїсти вдосталь. Це особливе святе місце і в ці дні, поминальні, ми пам’ятаємо і вдячні», – ділиться Алла Супряга.

Після офіційною частини учасники мітингу поклали лампадки та квіти до пам’ятника «Сумуючий Янгол».

Фоторепортаж з мітингу-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору у Житомирі.

Житомир.info