Головна > Все новости > МІНРЕІНТЕГРАЦІЇ СТУРБОВАНЕ БЛОКУВАННЯМ КПВВ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ З БОКУ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ

МІНРЕІНТЕГРАЦІЇ СТУРБОВАНЕ БЛОКУВАННЯМ КПВВ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ З БОКУ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ

За інформацією Державної прикордонної служби України (ДПСУ), 16 червня лінію розмежування на Сході України в обох напрямках перетнуло 155 осіб. Всі перетини відбувалися виключно через КПВВ «Станиця Луганська» (Луганська область).

У напрямку тимчасово окупованих районів Луганської області прослідувала 81 особа, однак двох громадян підконтрольні Росії збройні формування не пропустили через відсутність у списках, які використовує для верифікації окупаційна адміністрація. На вільну частину Луганщини прослідувало 76 осіб.

Протягом 17 червня запланований пропуск 344 осіб: 176 осіб на підконтрольну Уряду України територію, 168 осіб – у зворотньому напрямку.

Перетин через КПВВ «Станиця Луганська» здійснюється у реверсному режимі: з 7.00 д 13.00 відбувається пропуск громадян з тимчасово окупованої території, з 13.00 до 18.00 – у напрямку тимчасово окупованої території.

В Донецькій області не відбувалося перетину, оскільки людей в обох напрямках не пропускають підконтрольні Російській Федерації збройні формування. Окупанти блокують роботу КПВВ.

Зокрема, перед КПВВ «Мар’їнка» очікували на пропуск близько 10 осіб. Режим роботи КПВВ – з 11:00 до 14:00.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України занепокоєне ситуацією, що склалася в Донецькій області, де окупаційна адміністрація позбавила громадян можливості потрапити на підконтрольну Уряду України територію. Це порушує усі засади міжнародного гуманітарного права, оскільки люди не можуть потрапити на підконтрольну Уряду України територію навіть задля отримання медичної допомоги.

Що стосується перетину адміністративної межі у Херсонській області, то, за інформацією ДПСУ, протягом 16 червня її в обох напрямках перетнули 365 осіб, на виїзд до ТОТ АР Крим – 188 осіб, на в’їзд до материкової України – 177 громадян.

15 червня перетинів лінії розмежування на Сході України в обох напрямках не було через блокування окупаційними адміністраціями. Адмінмежу у Херсонській області перетнули 458 осіб, у напрямку тимчасово окупованого півострова прослідувало 152 особи, а на материкову частину України повернулось 306 осіб.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України постійно працює над поліпшенням умов для громадян під час перетину, а також покращенням пропускної спроможності КПВВ.

Нагадаємо, на сьогодні в Україні діє режим адаптивного карантину. Розуміючи, що за період вимушених обмежень на пересування внаслідок карантину у людей накопичилося багато проблем гуманітарного характеру, було прийнято рішення відновити роботу КПВВ «Мар’їнка» та «Станиця Луганська» у регламентованому режимі.

Довідково:

Пріоритет у перетині КПВВ на час адаптивного карантину надаватиметься громадянам, які прямують з причин соціально-гуманітарного характеру за наявністю підтверджуючих документів, та особам, які їдуть для складання ЗНО.

Водночас, громадяни, які здійснюють перетин КПВВ з тимчасово окупованої території України, будуть проходити безконтактний скринінг температури тіла та опитування щодо контактування з хворими на COVID-19. Варто врахувати, що ця категорія громадян (окрім тих, хто прибуває для участі в ЗНО) буде пропускатись лише за умови згоди на проходження самоізоляції, з використанням єдиного електронного сервісу «Дій вдома», або обсервації.