Головна > Все новости > Чи планують житомирські служби таксі встановлювати автокрісла для дітей та чи вплине це на вартість поїздки

Чи планують житомирські служби таксі встановлювати автокрісла для дітей та чи вплине це на вартість поїздки

Проєкт закону, який забороняє перевозити дітей в автомобілях без автокрісел, 5 листопада направлений на підпис Президенту. А поки у житомирських службах таксі вже планують встановити в автомобілях автокрісла для поїздок пасажирів з дітьми. За новими правилами, за перше перевезення дітей без автокрісел, водій отримає штраф у сумі 510 гривень, а за повторне – вже 850.

6 листопада керівник служб «Єдине таксі» і таксі “6000” розповів, що поки крісла з’являться в 15 автомобілях і на вартість поїздки така послуга не вплине.

«Звичайно, ми плануємо встановлювати автокрісла в автомобілі нашої служби. Поки в ті, що є офісні, це десь 15. У подальшому десь до 20. Серед залучених у кого будуть автокрісла, ті зможуть виконувати такі замовлення, у кого не буде автокрісел, ті такі замовлення виконувати не будуть. Я думаю, що вартість поїздки не зміниться. Питання в тому, що на таке замовлення подача автомобіля буде дещо довшою по часу, тому що будуть підбиратись найближчі вільні автомобілі з дитячим кріслом, а на ціну за проїзд це впливати не повинно», – зазначив представник служб таксі.

«Таксі пілот» працюють з власниками автомобілів і планують водіїв зобов’язати встановити автокрісла або закупити їх за рахунок фірми.

«Взагалі плануємо, але це процес такий, що затягнеться по часу. Ми працюємо з приватними підприємцями-перевізниками, ми їх зобов’язовуємо встановити крісла. Це їх автомобіль, їхня власність. У нас є система, по якій ми працюємо з ними, ми можемо за власний кошт купити. Звісно, ми їм в будь-якому випадку рамки виставляємо, щоб ліцензія була на автомобілі, те ж саме автокрісло, ми теж ці рамки будемо зараз враховувати. В будь-якому випадку автомобілі будуть з автокріслами. Ми плануємо ввести таку послугу. До кінця місяця, думаю, встановимо. З приводу зміни тарифу – треба думати, можливо, це допоміжна послуга буде, то плюс 10 грн», – пояснив власник служби «Таксі пілот» Андрій Федишин.

В «ЕКО таксі» вже шукають, де закупити автокрісла для автомобілів.

«Однозначно ми будемо закуповувати дитячі автокрісла. Цими питаннями вже займаємось. Скільки і коли? Зараз сказати не можемо, так як шукаємо хороші варіанти. Приблизно через 2 тижні. З приводу вартості проїзду, то зараз не можемо прокоментувати, все залежить від того, які крісла закупимо», – розповів керівник служби таксі «ЕКО таксі».

За тиждень, з 29 жовтня по 6 листопада, в магазинах та на сайтах значно зросли ціни на автокрісла, майже на 20%.

Нагадаємо 29 жовтня у другому читанні Верховна рада підтримала «Проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей». Цей закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.