Головна > Все новости > Через Житомир проїхали учасники всеукраїнського ветеранського велопробігу, який стартував в Ужгороді

Через Житомир проїхали учасники всеукраїнського ветеранського велопробігу, який стартував в Ужгороді

Через Житомир 20 серпня проїхали учасники всеукраїнського велопробігу ветеранів війни «Вшануємо пам’ять захисників України». Стартували ветерани 16 серпня в Ужгороді, мають подолати 1800 км та фінішувати у Маріуполі. Таку акцію приурочили до Дня пам’яті захисників України.

У Житомирі учасники велопробігу поклали квіти до могил загиблих воїнів на Смолянському військовому кладовищі.

«У команді у нас чотири чоловіки: два учасники бойових дій в Афганістані та два – учасники бойових дій в зоні антитерористичної операції. Стартували ми 16 серпня в Ужгороді. Етапи у нас будуть: Ужгород, Стрий, Тернопіль, Хмельницький, Вінниця, Житомир, Київ, Лубни, Полтава, Дніпро, Запоріжжя, Бердянськ, Маріуполь. Фінішувати маємо 28 серпня в Маріуполі і 29 серпня взяти участь у широкомасштабних заходах до дня вшанування. Ініціатива була моя, досвід у нас такий вже є, адже у 2016 році ми робили велопробіг Ужгород – Київ з нагоди 25-річчя Незалежності. Разом з тим, ми хочемо показати і привернути увагу, особливо ветеранів, до ветеранського спорту і такого поняття як спортивна реабілітація. До нас долучались звичайні велосипедисти, дуже багато зустрічей було з ветеранами, сім’ями загиблих, пластунами, були у нас молебні, тобто резонанс по Україні пішов дуже хороший, і люди насправді нас підтримують, хоча ми їдемо людей підтримати, тих, хто втратив своїх близьких», – розповідає організатор велопробігу Іван Балашов.

«Як правило, у нас о 8-ій ранку початок старту, залежно від кілометражу. Якщо кілометраж в районі 200 метрів, то ми через 4 години обідаємо. Намагаємось через кожні півтори години зупинитися на каву, на чай і через 4 години обід. Якщо дистанція велика, то на вечерю по дорозі і о 8-9 годині вечора приїжджаємо на місце призначення, приймаємо душ, йдемо на заходи, покладання квітів, могили і відпочивати. Навантаження хороше, але тут всі пройшли війну. Я був у Афганістані «коректировщиком», 30-35 кг ваги носив з собою, досвід є, тому до навантажень звик», – каже учасник велопробігу Микола Дидяк.

Далі учасники велопробігу вшанували пам’ять воїнів біля пам’ятного знаку «Чорний тюльпан», пам’ятника Героям Небесної Сотні та пам’ятних дощок загиблим воїнам АТО та ООС.